Martin S. Jensen gør comeback

Martin S. Jensen gør comeback En af klubbens tidligere målvo...
Skrevet d. 02-02-2013

Martin S. Jensen gør comeback

En af klubbens tidligere målvogtere gør nu comeback i SIK. Der er tale om 39-årige Martin S. Jensen, der tilbage i 2008 og 2009 vogtede målet på vort bedste mandskab. Denne gang bliver Martins opgave i SIK ikke selv at vogte målet, men derimod at træne vore nuværende keepere.

Sportschef Rasmus Brandhof knytter følgende kommentarer til aftalen: - Efter Morten Hyldgaard stoppede som målmandstræner i sommeren 2012, har vi været uden fast målmandstræner. Og på den lange bane er dette ikke holdbart. Så vi er glade for at have fået en aftale på plads med Martin omkring træning af vore målmand.

Aftalen med Martin S. løber frem til udgangen af 2013 og herfra bydes Martin velkommen tilbage til SIK.


Forfatter: Lars Vernegaard
Sponsorer
Næste hjemmekamp

SPAR NORD ARENA
   Søndag den 11. marts 2018
kl. 13:45

VS

 

 

 Kampsponsor:

   
Boldsponsorer: 


Cateringpartner:

 
Kaffesponsor:

     

 

SIK menu